Gull og ridene rytter på Elg er langs Brunlanesvegen. Resten av "gatekunstvarianten med tape" finner du mellom Guslandsvingen og Skårabakken på Helgeroveien. Nedertst i denne artikkelen finner du link til Aftenposten og hva som ble skrevet om "fenomenet" der i -06
Langs Brunlanesvegen i Bertelbakken er Gui skiltet tapet, og på Skremma litt nærmære Helgeroa er det Elgfare-skiltet som er foranda på.
Gui står det egentlig på skiltet.
"Per Gynt" i Brunlanes
Mellom Guslandsvingen og Skårabakken er det flere kreative forandringe på skiltene.
Små forandringer.
Ved Steinkirka er det "surra" med skiltet.
Staver...m
Kryss i midten!
Dyr eller innsekt ved jordbæråkeren på Aske.
Disse tapebitene har stått lenge
Før Skårabakken
Noen mener dette er reinspikka hærverk, mens andre synes dette er "heftig bra Standup-kunst". Forandringen eller verkene er ikkel ike iøyenfallende alle sammen, og når de blir "oppdaget" så både forarger og gleder de.. Er det ikke sånn med kunstverk da.. De skal provosere og få en til å lure litt noen ganger!
Gatekunst kan du lese mer om her
Anette Aasheim i Aftenposten skreiv dette høsten 2006 om "Ulovelig gatekunst", det nevnes noe klistremerker der også... I New York!
Fotos/tekst. Roy Myrland 26.08.05