Tomas Bereket og Gunnhild Haugen Halle var raskest av de rekordmange deltagerne i Brunlanesløpet

 578 deltagere fullførte Brunlanesløpet 2011 og det er nye rekord! I Nevlunghavn var det Ole Roar Aske, som "rydda vei" for Thomas Alsgaard fra Team United Bakeries"ved "Stolpane"!

Her følger Arild Aske sin fotografier fra løpet.

Resultatlister her eller i bunn av artikkelen

Brunlanesløpet Vestfold Norge LArvik Foto Arild Aske

Funksjonærer fra Brunlanes idrettslag. Husk å "like" og følge med på Facebook siden til idrettslaget her

kort Brunlanesløpet Vestfold Norge LArvik Foto Arild Aske

Deltagere i den korte løypa på vei opp mot Holtet.

tur Brunlanesløpet Vestfold Norge LArvik Foto Arild Aske

Noen løp og noen var på tur.

alene Brunlanesløpet Vestfold Norge LArvik Foto Arild Aske

Solid innsats.

Tomas Bereket Brunlanesløpet Vestfold Norge LArvik Foto Arild Aske

Tomas Bereket på vei inn til sin solide seier i Brunlanesløpet 2011.

2 Brunlanesløpet Vestfold Norge LArvik Foto Arild Aske

Hjemmebane!

Thomas Alsgaard Ole Roar Aske Brunlanesløpet Vestfold Norge LArvik Foto Arild Aske

Her er det Thomas Alsgaard som fosser fram og Ole Roar Aske sørger for at det er "klar bane"!

Stolpane Brunlanesløpet Vestfold Norge LArvik Foto Arild Aske

Det heter "stolpane" her ved fotgjengerfeltet i Nevlunghavn. Søker du "stolpane" på "PåNeset`s kanal" får du forklaringen.

gjeng Brunlanesløpet Vestfold Norge LArvik Foto Arild Aske

Hele gjengen på tur.

Flokk og følge Brunlanesløpet Vestfold Norge LArvik Foto Arild Aske

Det går unna.

Quinde Brunlanesløpet Vestfold Norge LArvik Foto Arild Aske

HEia, heia.

På tur Brunlanesløpet Vestfold Norge LArvik Foto Arild Aske

Musikk på øret under Brunlanesløpet 2011

 

Resultater

Deltagere i kort løype først. Deretter lang løype

      
Trimklasse     
 Olav Dale, Seljord I.l.,     
 Astrid Andersen, Hit,     
 Birgitte Hovland, Larvik Turn,    
 Arne K Røren, Eiker Kvikk,    
 Tina Skjelbred Andersen, 0,    
 Preben Skjeldbred, NOTEAM,    
 Ragna Kyrkjebø, Posten Norge As,    
 Thora Sand, Tok 20,     
 Kjell Tømmerås, Tok 20,     
 Randi V Tømmerås, Tok 20,    
 Lars Brath, Tok 20,     
 Berit Wiig, Priv.,     
 Svein Torvund, Tok 20,     
      
Kvinner 12-16 år 4,6 km    
1,Marte Skaug, Stokke Il, 18:03,    
2,Malin Edland, Lardal O-Lag, 19:58,    
3,Pauline Mørch Jonassen, Eidanger Il, 20:11,   
4,Sigrid Linn, Follebu Skiklubb, 20:31,    
5,Kirstine Dahl, Kjelsås Il, 20:55,    
6,Sigrid Thorsdal, Grenland Ski, 21:26,    
7,Vendla Gulvik, Larvik Ski, 22:13,    
8,Julie Prytz Løwer, Stag, 22:33,    
9,Andrine Fremstad, Nanset Ski, 22:46,   
10,Gabrielle Kryvi Lund, Nordnes Majones, 23:58,   
11,Maria Øilo Smith, Tangen, 24:02,    
12,Kamilla Myrvang, Grenland Ski, 24:33,   
13,Nora Sætre, Team Milebakken, 24:36,   
13,Katrine Talmo, Gulset If, 24:36,    
15,Kari Synnøve Melberg, Omre Beach, 24:52,   
16,Ingvild Martini, 0, 25:25,    
17,Anne Marthe Melberg, Omrebeach, 26:27,   
18,Adele Thinghaugen, Botne Ski, 26:41,   
19,Johanne Yri Stokke, Ås Il, 26:49,    
20,Kjersti Edland, Lardal O-Lag, 26:57,    
21,Johanne Nielsen, Fossum If, 27:11,    
22,Frøydis Hvaara, Larvik Turn, 27:26,    
23,Vilde Opedal, Njård, 27:28,    
24,Mina Østerud, Solberg SK, 29:53,    
25,Ida Johansen, Lier SK, 29:55,    
26,Mari Eikenes, Stag, 30:24,    
27,Emma Fosse Halvorsen, Brevik Il, 30:45,   
28,Julie Skorge, Othilienborg Il, 31:01,    
29,Albertine Eikrem, Team Milebakken, 31:03,   
29,Ida Sætre, Team Milebakken, 31:03,   
31,Sofie Bertel, Sørskogen Vikings, 31:40,   
31,Marit Holvik, Sørskogen Vikings, 31:40,   
33,Tuva Løberg Jacobsen, Stag Fotball, 31:57,   
34,Johanne Lindhjem, Stag Fotball, 31:58,   
35,Synnøve Hvaara, Larvik Turn, 32:38,   
36,Martine Hvaara, Nanset If, 33:41,    
37,Marie Lien Halvorsen, Kif, 38:44,    
      
Kvinner 17-29 år 4,6 km    
1,Thea Gogstad Dolven, Runar Il, 18:15,   
2,Guri Ramtoft, Usf, 23:52,    
3,Cindy Lund, 0, 24:10,     
      
Kvinner 30-39 år 4,6 km    
1,Eva Slørdahl Conradi, Fif, 18:21,    
2,Bente Øksnes, Gulset If, 24:44,    
3,Camilla Beck Sætre, Team Milebakken, 26:16,   
4,Nina Grini, Lillegården Kompetansesenter, 26:28,  
5,Mona Hansen, 0, 27:33,     
6,Minica Godtfredsen, 0, 27:42,    
7,Monica Hestvik, Omrebeach, 31:16,    
      
Kvinner 40-49 år 4,6 km    
1,Anne Lene Lie, Nanset If, 19:55,    
2,Nina Horn Hynne, 0, 20:25,    
3,Hilde Ribbensdottir, Glamcamp, 20:46,   
4,Anne Dahl, Kjelsås Il, 21:08,    
5,Eva Straume, Bergenslærernes Bil, 21:21,   
6,Anne Marie Besseberg, Synergi Helse, 21:33,   
7,Kirsti Skorge, Othilienborg Il, 22:36,    
8,Tove Midtbøe, Moe, 22:50,    
9,Siv Fredly, 0, 23:32,     
10,Tina Reif Jørgenvåg, Nanset Sykkel, 24:01,   
11,Ann-Karin Bjørbæk, Melum Il, 24:16,   
12,Gunhild Skrivervik, Team Milebakken, 24:21,   
13,Ragnhild Gulvik, Larvik Ski, 24:30,    
14,Thea Strand Bjørnaa, Lillehammer Skiklubb, 24:36,  
15,Kristin Lavransdottir, Glamcamp, 25:16,   
16,Liv Grønback, Fossum I.f., 25:54,    
17,Siv Vistad, Telenor BILSkien, 26:07,    
18,Astrid Moe, Team Milebakken, 26:19,   
19,Heirunn Engmark, Engmarks Turn, 29:38,   
20,Katrine Fosse Halvorsen, Brevik Il, 30:46,   
      
Kvinner 50-54 år 4,6 km    
1,Berit Lobben, 0, 27:45,     
2,Linda Støa Enersen, Holmen Multisport, 28:57,   
3,Wenche R Naas, Spenst Gressbanen, 35:44,   
      
Kvinner 55-59 år 4,6 km    
1,Synnøve Wang, Tønsberg Triathlonklubb, 22:05,   
2,Kirstin Ågesen, Tønsberg Triathlonklubb, 22:23,   
3,Grethe Løvgaard, Nesbyen Il, 26:34,    
4,Heidi Lassen, 0, 27:02,     
5,Bente Rand, Il Jutul, 28:38,    
6,Eva Clausen, Devaffy, 31:58,    
      
Kvinner 60-64 år 4,6 km    
1,Rikke Horn-Hanssen, Skiforeningen, 27:16,   
2,Bente Jøndahl, Jutul, 28:38,    
3,Lisbet Dons Brath, Osl, 31:29,    
      
Kvinner 65-69 år 4,6 km    
1,Reidun Thorberg, Il Jutul, 27:30,    
      
Kvinner 70-74 år 4,6 km    
1,Berit Bergene Eriksen, Brunlanes I.l, 28:00,   
2,Wenche Kristensen, Røyken, 31:23,    
      
Menn 12-16 år 4,6 km    
1,Simen Halle Haugen, Runar Il, 16:11,    
2,Johannes Moe, Team Milebakken, 17:00,   
3,Sivert Eikrem, Team Milebakken, 17:58,   
4,Erlend Gjestrum, Larvik Turn, 17:59,    
5,Jacob Bjelke Kachel, Vestre Akers Skiklub, 18:08,   
6,Halvor Elverum, Stokke Il, 18:56,    
7,Robin Transeth Johannessen, Frisk Asker, 19:56,   
8,Eirk Toftaker, Lillehammer Skiklubb, 19:57,   
9,Erland Granstrøm, Hei Il - Ski, 20:15,    
10,Thor Olav Moe, Team Milebakken, 20:35,   
11,Nikolai Skorge, Othilienborg Il, 21:17,   
12,Iver Honningdal Nilsen, Gulset If, 21:37,   
13,Sindre Holt, Hedrum Il, 21:39,    
14,Kenneth Gilberg, Nanset Ski, 21:44,   
15,Andreas Nesjar, Nesjar, 21:50,    
16,Herman Horn Hynne, Fossum I.f., 21:52,   
17,Hans Alvar Engmark, Engmarks Turn, 22:12,   
18,Rasmus Skrivervik, Team Milebakken, 22:21,   
19,Sander Røed, Lier Il, 22:24,    
20,Birk Strand Bjørnaa, Lillehammer Skiklubb, 22:29,  
21,Kristoffer Grønback, Fossum If, 22:41,   
22,Tinius Trøim, Kvelde Ski, 22:50,    
23,Andreas Granstrøm, Grenland Ski, 22:52,   
24,Lars Grini Slaatta, 0, 22:56,    
25,Leon T. Berner, Miramar Il, 22:59,    
26,Håvard Grønback, Fossum If, 23:05,    
27,Even Karlsen, Lillehammer Skiklubb, 23:08,   
28,Nils Fjeldstad, Trond Il, 23:10,    
29,Birk Gravdahl, Wing O.k., 23:20,    
30,Jørgen Taule, Vestre Akers Skiklub, 23:29,   
31,Sigurd Bakken Hamre, Østre Halsen Skole, 23:34,  
32,Erik Risvær, Nesjar, 23:48,    
33,Martin Godtfredsen, 0, 23:49,    
34,Vegard Øverås, Melum Il, 23:50,    
35,Kenneth Frisk Svendsen, Bøler Il, 24:00,   
36,Oscar Oyvind, Snarøya Sportsklubb, 24:09,   
37,Jostein Karlsen, Lillehammer Skiklubb, 24:17,   
38,Simen Grue Ulsrud, Frogner Il, 24:21,   
39,Jacob Jacobsen Yri, 0, 24:35,    
40,Stian Haave, Skiold Drammen, 25:09,   
41,Fredrik Strandberg, Sylt, 25:30,    
42,Magnus Kreken-Randsted, Nanset Ski, 25:31,   
43,William Oskar Høeg, Nanset Ski, 25:47,   
44,Elias Hestvik, Omrebeach, 25:51,    
45,Fredrik Brustad, Team Milebakken, 25:55,   
46,Nicolai Thorenfeldt, Othilienborg Il, 26:14,   
47,Daniel J. Hildisch, Frisk Asker, 26:26,   
48,Hans Sjølyst, Halsen If, 26:53,    
49,Sondre G Berner, Miramar Il, 27:19,    
50,Håvard Gilberg, 0, 32:37,    
51,Gaute Øverås, Melum Il, 51:25,    
      
Menn 17-29 år 4,6 km    
1,Martin Kavli Lysgaard, Bærum Hundekjørerklubb, 16:57,  
2,Lars Bøhmer, Høvik, 18:20,    
3,Erlend Width, Snarøya, 19:02,    
4,Magnus Ludvigsen, Eidanger Il, 19:18,   
5,Sigurd Hverven, Omrebeach, 20:07,    
6,Stian Kavli, Ready, 21:14,    
7,Lars Christian Lundby, Sandefjord, 23:26,   
      
Menn 30-39 år 4,6 km    
1,Erik Hansen Kåsa, Gjerpen Friidrett, 17:26,   
2,Bjørn Thomas Hultberg, Møller BILSandefjord, 19:58,  
3,Morten Vilbo Sørum, Raumar, 21:24,   
4,Simen Aas Løwer, Hedrum U.skole, 22:50,   
5,Liv Og Leonora Kleppa Iversen, Osi Friidrett, 22:53,  
6,Ivar Melberg, Omre Beach, 23:15,    
7,Ola Aas Løwer, Stag, 23:50,    
8,Kjell R Kongstvedt, Carlo Gavazzi As, 25:05,   
9,Richard Thinghaugen, 0, 26:41,    
DNF,Sigurd Opedal, Omrestranda, 00:00,   
      
Menn 40-49 år 4,6 km    
1,Frode Melby, Gjerpen Friidrett, 16:35,   
2,Terje Kongsfjell, Horten, 16:44,    
3,Rolf Berg, Kjelsås Il, 17:48,    
4,Per Eikrem, Team Milebakken, 17:56,   
5,Marius Aarset, Abb Bil, 18:01,    
6,Ståle Talmo, Gulset If, 18:04,    
7,Anders- Kristian Holt, Hedrum Il, 18:42,   
8,Johnny Johansen, Team Extreme, 20:58,   
9,Bjørnar Evenshaug, Omrebeach, 21:00,   
10,Robert Karlsen, Lillehammer Skiklubb, 21:20,   
11,Ronny Wang Johannessen, Gjensidige Sport, 22:55,  
12,Ståle Fjeldstad, Trond Il, 23:14,    
13,Knut H Grønback, Fossum I.f., 23:36,   
14,John Arne Sætre, Team Milebakken, 24:27,   
15,Stein Inge S. Vistad, Barkåker If, 24:48,   
16,Rolf Sonderkamp, 0, 25:03,    
17,Bjørn Eraker, 0, 25:36,     
18,Espen Randsted, Nanset Ski, 25:40,    
19,Ole Thomas Høeg, Nanset Ski, 25:48,   
20,Rolf Brustad, Team Milebakken, 25:55,   
21,Hans Einar Herzog, Vestre Akers Skiklub, 26:14,   
22,Ole Arne Hestvik, Carlo Gavazzi, 26:36,   
23,Tor Taule, Vestre Akers Skiklub, 26:50,   
24,Raymond Røed, Lier Il, 29:03,    
25,Lars Frøseth, Othilienborg Il, 32:31,    
      
Menn 50-54 år 4,6 km    
1,Rune Sæther, Veidekke Bil, 21:19,    
2,Eigil Skrivervik, Team Milebakken, 23:22,   
      
Menn 55-59 år 4,6 km    
1,Roger Gjøvaag, Synergi Helse, 17:43,   
2,Kristian Prestegård, Il Fanarak, 18:23,   
3,Eyvind Width, Snarøya, 19:43,    
4,Bengt-Werner Englund, Devaffy, 20:54,   
5,Arne Naas, Tønsbergjoggen, 21:36,    
6,Jan Kåre Stokke, Nextgentel, 21:43,    
7,Helge Ranestad, Grenland Politiidrettslag, 22:00,   
8,Morten Malm, Il Jutul, 22:18,    
9,Erik A. Gunnestad, 0, 23:50,    
10,Vidar Frisk Svendsen, Privat, 24:00,    
11,Sven Grov, 0, 29:40,     
12,Ola B. Eliseussen, Carlo Gavazzi, 40:09,   
      
Menn 60-64 år 4,6 km    
1,Bjørn Risa, Tønsberg Triathlonklubb, 21:40,   
2,Vidar Sørum, Romerike Runners, 21:55,   
3,Walter Jensen, Hip-Bil, 22:14,    
4,Tor Bjørnerud, Nanset, 23:46,    
5,Ole-Jonny Rotefoss, Maxbo Ivar O. Haugen, 27:38,  
      
Menn 65-69 år 4,6 km    
1,Tor Sørensen, Brunlanes I.l, 22:35,    
2,Johs Slethaug, Hovding, 23:18,    
3,Gunleik Høyseth, Blefjell Il, 24:02,    
4,Jørgen Dale, Seljord Il, 24:40,    
5,Per Halvorsen, Il Jutul, 25:28,    
6,Bjørn Krämer, Nykirke, 26:05,    
7,Svein Ola Hope, Jutul, 26:37,    
8,Hans Kr Hønsvall, 0, 30:42,    
9,Harald Kolstad, Il Jutul, 32:30,    
9,Arne Vaaler, Il Jutul, 32:30,    
      
Menn 70-74 år 4,6 km    
1,Rolf Kvifte, Nanset Ski, 21:47,    
2,Arne Lundby, Sandefjord, 24:02,    
3,Jan Andresen, Porsgrunn Kommune, 24:56,   
4,Kåre Hafskjold, Kviteseid Il, 26:45,    
5,Bjørn N. Olsen, Brevik Il, 29:46,    
      
Menn 75-79 år 4,6 km    
1,Helge Foldvik, Brunlanes I.l, 23:51,    
2,Kaare Mortensen, Kmas, 24:19,    
3,Rolf Erling Hangry, Larvik Turn, 36:19,   
      
Menn 80-85 år 4,6 km    

1,Bjørn Henden, Pensjonist, 26:25, 

   
 LANG LØYPE

 

 

    
Kvinner 12-16 år 9 km    
1,Anette Myrvang, Team Grenlandski, 43:13,   
2,Mathilde Ellingsen, Melum Il, 45:54,    
3,Veronika Vatnaland Nilsen, Trøsken Il, 54:19,   
4,Mathilde Fosse, Brevik Il, 55:43,    
5,Maiken Fosse Halvorsen, Brevik Il, 55:46,   
      
Kvinner 17-29 år 9 km    
1,Vigdis Andreassen, 0, 44:45,    
2,Tonje Warholm, 0, 47:51,    
3,An-magritt Tho Bråthen, 0, 48:43,    
4,Nora Waale Menden, 0, 59:51,    
      
Kvinner 30-39 år 9 km    
1,Gunhild Halle Haugen, 0, 32:48,    
2,Brita Cecilie Mustad, Team Nakamura Triathlon / Norc, 34:36,  
3,Rønnaug Schei Alsgaard, SK Vidar, 35:40,   
4,Lene Tangen, Langesund Sykkel Og Tro, 36:19,   
5,Trine Kirkhus, Sintef Bil, 36:55,    
6,Hilde Slørdahl Conradi, Af-gruppen/nydalens SK, 37:49,  
7,Reidun O Karlsen, Lillehammer Skiklubb, 39:04,   
8,Niina Ulykkesdottir, Glamcamp, 39:36,   
9,Karen Marie Løwe, Bærums Verk, 39:47,   
10,Siri Kleven, Jomfruklubben, 42:26,    
11,Monica Gjersund, Nanset If, 42:31,    
12,Guri Wangensteen, 0, 42:38,    
13,Jeanette Finstad, 0, 44:33,    
14,Heidi Mari Haugen, Bdo, 45:25,    
15,Annette Grevstad Myrhaug, 0, 45:44,   
16,Elisabeth Weatherup, Sturla Il, 47:04,   
17,Camilla Bjerke Eriksen, Privat, 48:26,   
18,Anny Øen, Bjølsen Promo, 48:59,    
19,Guro Honningdal, Gulset If, 49:37,    
20,Kjersti Urset, Fik Ren-Eng, 49:44,    
21,Lene Jeanette Schjerven, Konnerud Il, 49:54,   
22,Eira Bjørvik, 0, 49:59,     
23,Elin Melberg, Omre Beach, 50:52,    
24,Annette Sannerhaugen, Liljekroken, Mjøndalen, 51:19,  
25,Maren Strand, Ud, 51:39,    
26,Anki Helgor, 0, 52:06,     
27,Marte Thuve Flock, 0, 52:47,    
28,Guro Grønn, Nrk Bil, 53:06,    
29,Kathrine Farmen Nerli, 0, 53:16,    
30,Nina K. Syversen, Holmen Multisport, 53:41,   
31,Silje Honningdal, 0, 54:16,    
DNF,Kjersti Arntsen, 0, 50:34,    
      
Kvinner 40-49 år 9 km    
1,Pernille Thomassen, Bfg Fana, 34:40,   
2,Sophie Dedekam Kryvi, Nordnes Majones, 39:51,   
3,Gunhild Stople, 0, 42:07,    
4,Agnethe Reymert, Rtkd, 43:06,    
5,Lill-Marion Løvgavlen, Lier Il, 43:16,    
6,Anne Olaussen, Follebu Skiklubb, 43:31,   
7,Tale Torjussen, Fossum, 44:34,    
8,Anne Heldal, Bødalen If, 45:24,    
8,Anne Kari H. Ovind, Snarøya Il, 45:24,   
10,Merete Hagfors, Jardar, 45:59,    
11,Anne Torgersen, 0, 47:36,    
12,Kathrine Nielsen, Fossum If, 47:48,    
13,Mette Isnes Hestvik, 0, 48:23,    
14,Wendy Gusland, Larvik Ski, 48:29,    
15,Ellen Torset, Sørskogen Racing, 51:00,   
16,Kari Fagerhøi, Holmen Multisport, 52:05,   
17,Anne Cathrine Feyling, Stag, 52:12,    
18,Hanne Sannerhaugen, Mjøndalen Tennis Klubb, 56:57,  
19,Beate Imerslund Frostad, Helgeroa Barnehage, 1:00:25,  
      
Kvinner 50-54 år 9 km    
1,Randi Anvik, Anvik Bygdelag, 45:28,    
2,Monica Hoel, Privat, 48:06,    
3,Mona Andersen, Afsk, 48:15,    
4,Ellen Dreina, Feiring, 48:32,    
      
Kvinner 55-59 år 9 km    
1,Kirsti M. Johnsen, Tfik, 39:10,    
2,Gerda Øen, Stord Il, 48:24,    
      
Kvinner 60-64 år 9 km    
1,Eva Nordal-Pedersen, Bergenslærerne, 43:42,   
2,Nanna Bente Langdal, Jutul Il, 53:00,    
      
Menn 12-16 år 9 km    
1,Espen Dreina Bjørnstad, Ull/kisa, 35:43,   
2,Emil Gusland Jenssen, Larvik Ski, 38:40,   
3,Kristian Thorstein, Nesjar If, 40:36,    
4,Didrik Nielsen, Fossum If, 41:35,    
5,Ferdinand Mala Schjerven, Konnerud Ski, 42:59,   
6,Mikkel Thomsen Asdøl, Bærum SK, 43:11,   
7,Eivind Kjølberg, Helgerød Il, 43:34,    
8,Søren Kryvi Lund, Nordnes Majones, 47:00,   
9,Sebastian Mala Schjerven, Konnerud Ski, 47:47,   
10,Andreas Olsvoll, Kif, 48:38,    
11,Christian R Karlsen, 0, 49:34,    
11,Erik R Karlsen, 0, 49:34,    
13,Torstein Storelv, Tromsø, 53:45,    
      
Menn 17-29 år 9 km    
1,Tomas Bereket, Larvik Turn, 29:03,    
2,Anders Knudsen, Tjalve, 31:25,    
3,Håkon Svaland, Birkenes Il / Sirdal Vgs, 32:04,   
4,Anders Heldal, Bødalen If Skiskyting, 34:22,   
5,Henrik Gunnerød, Konnerud, 36:13,    
6,Daniel Warholm, Meny Telemarksporten, 37:20,   
7,Steffen Grue Ulsrud, Åsen Il, 40:02,    
8,Ole Christian Kristiansen, Tranby Kjeks Og Stillas, 40:43,  
9,Lasse Luciano Koslowski, Frohnauer Sc Berlin, 40:59,  
10,Tomess Tronsgaard, Sbk Drafn, 41:06,   
11,Erik Vatnaland Nilsen, Trøsken Il, 42:17,   
12,Trond Atle Haglind, 0, 42:25,    
13,Jørgen Ørnholt, Kredinor, 45:15,    
14,David Berven, 0, 45:16,    
15,Marthin Østbye Dahlen, Hvatum Vestre, 45:22,   
16,Lars Fotland, 0, 45:33,     
17,Mathias Gunnerød, 0, 48:09,    
18,Hans Christian Norr, Kredinor, 48:53,   
      
Menn 30-39 år 9 km    
1,Thomas Alsgaard, Team United Bakeries, 31:04,   
2,Per-Gunnar Mustad, Langesund Tri, 32:08,   
3,Kjetil Sørum, Stavern Sport, 32:23,    
4,Robert Rognli, 0, 33:42,     
5,Claus Fevang Vidum, Jotun Bil, 33:51,   
6,Ola Mjølhus, Hjelmeland Il, 34:14,    
7,Harald Toftaker, Lillehammer Skiklubb, 34:40,   
8,Vegar Svendgård, Fik Ren-Eng, 35:12,   
9,Andreas Melberg, Omrebeach, 35:25,   
10,Christian Barstad, Årvoll Il, 35:34,    
11,Peder Strand, Bergens Skilag, 35:45,   
12,Torgny Fjeldskaar, Opp Opp Opp, 35:47,   
13,Vegar Melby, Gjerpen If, 36:04,    
14,Ole Jørgen Tveit, Jotun Bil, 36:18,    
15,Ove Haugen, Bdo, 36:21,    
16,Per Richard Iversen, Osi Friidrett, 36:44,   
17,Jan Kristian Lygre, Aas-Jakobsen, 36:51,   
18,Pål Einar Tho Bråthen, Botne Skiklubb, 36:53,   
19,Svein Erik Larsen, Nesjar Kondis, 37:26,   
20,Andreas Lie Nilsen, Møller BILSandefjord, 38:24,  
21,Kim Kristiansen, Tranby Kjeks & Stillas, 38:33,   
22,Thomas Bruusgaard, 0, 38:39,    
23,Eirik Løvgaard, Privat, 39:05,    
24,Espen Bjørbæk, Melum Il, 39:20,    
25,Morten Paulsen, Lillehammer Ake Klubb, 39:21,   
26,Eirik Hvaara, Thor Heyerdahl Vgs, 39:27,   
27,Christian Rieck, Oslofjorden Triatlon, 39:51,   
28,Cato Folvik, Milton Larvik, 40:56,    
29,Ole Kristian Rambo, Nanset Skole, 41:30,   
30,Espen Pettersen, 0, 41:40,    
31,Morten Johnsen, Tangen, 41:45,    
32,Jarle S. Hermansen, Insta-Trimmers, 43:18,   
33,Thomas H. Myrhaug, 0, 43:37,    
34,Aleksander Johnsen, Isft-Klubben, 43:52,   
35,Erik Von Krogh, 0, 44:04,    
36,Carl Flock, 0, 44:26,     
37,Torbjørn Seljevoll, 0, 45:38,    
38,Tov Andre Karlsen, 0, 46:27,    
39,Truls Gulbrandsen, Proref, 46:29,    
40,Trond-Inge Weatherup, Sturla Il, 46:38,   
41,Eirik Bøhm, Skuld, 46:57,    
42,Andreas Arne, Stord Il, 47:15,    
43,Kai Vambeseth, K-Direct, 47:17,    
44,Lasse Johnsen, Tangen, 48:04,    
45,Alf Ph. Bjercke, Kdirekt, 51:01,    
46,Morten Wang, Landøya Vannpoloklubb, 51:09,   
47,Stian Lønberg, Skagerak Elektro, 51:32,   
48,Anders Holstad, 0, 52:25,    
49,Peter T Skutvik, 0, 52:46,    
      
Menn 40-49 år 9 km    
1,Jens Kristian Berg, Team Blåbakken, 30:58,   
2,Kjell-Richard Botten, Gjerpen, 32:36,   
3,Atle Kobro, Brunlanes I.l, 33:10,    
4,Espen Lunøe, Lutelaget, 35:16,    
5,Rune Holm, Larvik Kommune, 35:17,    
6,Kai Lekman, Langesund Stk, 35:31,    
7,Toralf Melsom, Tromsø, 35:35,    
8,Dag Erik Borgeraas, Gjerpen If, 35:47,   
9,Terje Bakke, Grenland Ski, 35:50,    
10,Kenneth Hansen, Kodal Il, 36:14,    
11,Harald Hjelmseth, Umoe Consulting, 36:41,   
12,Kjetil Dale, Seljord Il, 36:56,    
13,Preben Gulbrandsen, Privat, 36:58,    
14,Knut Bjørn Stokke, Ås Il, 37:02,    
15,Mikal Bjørnaa, Lillehammer Skiklubb, 37:05,   
15,Knut Landstad, Bjølsen Promo, 37:05,   
17,Svein Erik Lund Lund, Nordnes Majones, 37:06,   
18,Egil Jacobsen, G-sport Hønefoss, 37:48,   
19,Runar Larsen Hafskjold, Lutelaget, 37:59,   
20,Frank Kachel, Vestre Akers Skiklub, 38:03,   
21,Pål Rune Helgetveit, Gjerpen Friidrett, 38:12,   
22,Tom Bach, Team Bachs Hifi, 38:30,    
23,Nils Thomas Strømdal, Gjerpen If, 38:49,   
24,Roar Alvestad, Team Høyanfjellet, 38:50,   
25,Øistein Hoelsæter, Lk1814, 38:51,    
26,Peter Sund, Bjølsen Promo, 39:21,    
27,Olav Lian Nese, Nøtterøy Golfklubb, 39:22,   
28,Roger Eidstad, Holmen Il, 39:23,    
29,Ronny W. Hansen, Milton Larvik, 39:26,   
30,John Einar Jørgenvåg, Nanset Ski, 39:53,   
31,Anders Nielsen, Fossum If, 40:08,    
32,Ole Johan Brett, Drammen Politi, 40:27,   
33,Hans -jørgen S Andersen, Grenland Sk/abb, 40:33,  
33,Egil Knåpper, Team Håpløs, 40:33,    
35,Eirek Engmark, Engmarks Turn, 40:37,   
36,Yngve Hansen, Holmen Multisport, 40:53,   
37,Fredrik Smith, Tangen, 40:59,    
38,Lars Engmark, Engmarks Turn, 41:02,   
39,Espen Olsvoll, Aker Mh Bil, 41:26,    
40,Erik Moen, Team Extreme, 41:27,    
41,Roar Granstrøm, Siemens, 41:32,    
42,Gylve Setlo, Team Extreme, 43:18,    
43,Lars Even Lindhjem, Ik Start Supporter, 43:21,   
44,Stein Kjølberg, Jotun Bil, 44:06,    
45,Geir Bakken, 0, 45:22,     
46,Jørgen Asdøl, Ab Pil, 45:38,    
47,Hege Hall, Bjølsen Promo, 45:40,    
48,Asgeir Rønning, Langesund Stk, 45:58,   
49,Stig Rønneberg, Mjøndalen Tennis Klubb, 46:53,   
50,Leif Olsen, Holmen Multisport, 47:11,   
51,Espen Berner, Miramar Il, 47:33,    
52,Odd Erik Johansen, Boehringer Ingelheim, 48:11,  
53,Svend-Erik Korsgård, Strømsgodset If, 48:47,   
54,Geir Andersen, Siemens As, 49:53,    
55,Torgeir Jacobsen Yri, Sagene Data, 50:22,   
56,Per M. Halvorsen, Brevik Il, 50:52,    
57,Bjørn Haagensli, Fredriksvern Kystlag, 51:40,   
58,Thomas Bertel, Sørskogen Vikings, 53:46,   
59,Jørn Lindberg, Risør, 55:06,    
60,Reiulf Johansen, Willy If, 56:16,    
61,Karl Rino Jenssen, Larvik Ski, 56:47,    
      
Menn 50-54 år 9 km    
1,Arvid Hansen, Milton Larvik, 32:10,    
2,Øystein Ringnes, Hytteplan Sport, 35:28,   
3,Terje Larsen, Milton Larvik, 36:10,    
4,Bjørn H. Foldvik, Brunlanes I.l, 39:30,   
5,Frode Vatnelid, Delfi Data Bil, 41:30,   
6,Jørn Enersen, Holmen Multisport, 42:16,   
7,Petter Allum, Snusen, 42:36,    
8,Trond Ørnholt, Kirkens Nødhjelp, 44:01,   
9,Jørgen Olsvoll, Larvik Turn, 49:33,    
10,Øyvind Johansen, Fredriksvern Kystlag, 51:40,   
11,Petter Lohne, Posten Il, 1:03:00,    
      
Menn 55-59 år 9 km    
1,Gudmund Simonsen, Gjerpen If, 36:12,   
2,Jørn Willy Olafsen, Tønsberg Triathlonklubb, 37:08,  
3,Jon Svartdal, Seljord Il, 38:11,    
4,Svein Drtina, Tønsberg Triathlonklubb, 42:00,   
5,Trond Evensen, Opil, 42:08,    
6,Gunnar Hoel, Uio, 42:39,    
7,Jan Pay, Ffi, 45:51,     
8,Olav Nygaard, Skagerak Energi, 46:24,   
9,Jan Strandgård, Skien Kommune, 49:25,   
10,Øystein Rosse, 0, 50:37,    
11,Ole Magnus Melsom, Langestrands Kjekke Atleter, 53:16,  
      
Menn 60-64 år 9 km    
1,Per Halle, Runar Il, 40:05,    
2,Odd Bredal, Nanset Ski, 41:10,    
3,Per Øvrebø, Bk-Ski, 44:29,    
4,Helge T. Lund, 0, 44:31,     
5,Jan Ove Øen, Stord Il, 45:49,    
6,Øyvind Rieck, Oslofjord Triatlon, 47:21,   
7,Harald Grønn, Promlaget Il, 57:59,    
      
Menn 65-69 år 9 km    
1,Inge Vinje, Tfik, 39:06,     
2,Thomas B Jønnes, Høvik Jogg, 41:22,    
3,Sverre Mostue, Tønsberg Triathlonklubb, 43:03,   
4,Olav Meen, Langesund Tri, 43:17,    
5,Arne Brekka, Ok-Skeidi, 43:29,    
6,Jan Erik Steiro, 0, 52:39,    
7,Torfinn Kreken, 0, 1:03:48,    
8,Thomas Størby, 0, 1:03:49,    
      
Menn 70-74 år 9 km    
1,Oddvar Bruun, 0, 48:41,